Gönül Pınarına Hoşgeldiniz! Telefon: (543) 413 1500 E-posta: iletisim@reyhanligonulpinari.com
Gönül Pınarı

Biz Kimiz ?

Reyhanlı'dan bir pınar çağlıyor,

Bu pınarın adı Reyhanlı Gönül Pınarı Derneği
Yurt içi ve yurt dışındaki duyarlı, yardımsever insanlarımızın yardımlarını daha süratli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek için Reyhanlı Gönül Pınarı Derneğini kurduk.

Amacımız Anayasamızın öngördüğü esaslar ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmek, toplumun sosyoekonomik düzeyini yükseltmek, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ve tanıtılmasına katkıda bulunmak,

Yurt içinde, yurt dışında, nerede olursa olsun, olağan ve olağanüstü zamanlarda; savaş, deprem, sel, yangın ve sair nedenlerle yardıma muhtaç duruma düşen bütün insanlara gıda, giyim, temizlik maddesi, yakacak, kira, barınma, sağlık, eğitim, iş kurma, durum ve şartların gerektirdiği biçimde ve imkânlar ölçüsünde ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak,

Derneğin amaç edindiği yardım ve hizmetler herkesin yararına açık olup, belli bir yöre veya kitle ile sınırlı değildir. Bu nedenle amaç edinilen yardım ve hizmetler yönünden renk, dil, din, ırk, mezhep, siyasi veya felsefi görüş, sınıf, cinsiyet, bölge, ülke ve benzeri hiçbir ayrım yapmaksızın herkesin yardımına koşar.

İnsanların en sevimli ve mutlu oldukları zamanlar tebessüm ettikleri anlardır. Gülümseme dert ve sıkıntıları bir süreliğine de olsa ortadan kaldırıyor. İnsanların canlı olmasını ve moralini yüksek tutmasını sağlıyor. Hayata biraz daha sevgi ve neşeyle, yarınlara ümitle bakmasını sağlıyor. Bizler de ihtiyaç sahibi ve mutsuz insanlarımızın yüzlerinde gülümseme ve yarınlara umutla bakmalarına katkı sağlamak gayesiyle yola çıktık ve bu amaç doğrultusunda çaba harcıyoruz. Bunu başarabilir ve gülen yüzlerin çoğaldığını görürsek, görevimizi yapmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

"İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın." (Maide Suresi, 2)

Daha mutlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı yarınları yaşamak dileğiyle...